هندبال از نگاه بانوان هندبالیست...
مطالب, تصاویر و درددل های بانوان هندبالیست ایران
[ چهارشنبه چهارم اردیبهشت ۱۳۹۲ ] [ 16:0 ] [ متین نجدسمیعی ]

شب گذشته سوژه ی اخبار 20:30 صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران, لوگوی مسابقات  هندبال نوجوانان اروپا بود که چندی پیش توسط سایت فدراسیون هندبال جمهوری اسلامی ایران رونمایی شده بود.

این تصویر که همراه با یک متن کوتاه درباره مسابقات اروپایی در سایت نگاشته شده بود, در رسانه ی ملی بطور شطرنجی به نمایش درآمد و اگرچه از دید خبرگزاری فدراسیون هندبال صرفا به خاطر اطلاع رسانی بود اما از نگاه منتقدین از دیدگاه اخلاقی و مغایرت با شئونات اسلامی مورد نقد قرار گرفت.

همچنین به دنبال این گزارش جلال کوزه گری در گفتگو با خبرنگاران 20:30 اعلام کرد که به بررسی این مورد می پردازد و اقدامات لازم را به مرحله اجرا می گذارد.

 

 

 

متن خبر فدراسیون بدین شرح است:

"دانمارک میزبان رقابتهای قهرمانی زیر 19 سال دختران

در فاصله کمتر از 4 ماه مانده به رقابتهای زیر 19 سال دختران اروپا که قرار است در آگوست 2013 در کشور دانمارک برگزار شود ، از پوستر مسابقات رونمایی شد.

برای طراحی این پوستر تیمی متشکل از گرافیستهای جوان باشگاه کلدینگ با عنوان culture lodge تشکیل و نهایت منجر به ارائه این پوستر شد.

لارس اسکوبه یکی از اعضای این تیم ضمن حسی شمردن این طرح افزود: کاملا هیجان انگیز است و من چون علاقه مند به ورزش هستم توانستم در طراحی آن کمک کنم."

 

نتیجه گیری: با توجه به خیل وسیع مخالفان فدراسیون هندبال در ماه های اخیر که هر کدام به نوعی از کوچکترین نقطه ضعفی برای زیر سوال بردن این فدراسیون استفاده می کنند, عده ای با سوژه قرار دادن مسائل اخلاقی نه تنها فدراسیون حاضر بلکه خود "هندبال" را زیر سوال می برند و مصداق حکایت "پیراهن عثمان" است که بعدها به ضرر "هندبال" (نه صرفا جلال کوزه گری و میترا نوری) از آن استفاده می شود, کوزه گری ها می آیند و می روند اما این "هندبال" است که بعدها باید جوابگوی اتهامات و انگ های اخلاقی و انضباطی باشد.

مطرح کردن این مورد و بحث های مشابه در رسانه ی ملی شاید هم اکنون مخالفین را به سرمنزل مقصود برساند اما اگر به فکر ادامه ی کار و بدنام شدن اسم "هندبال" که همگی سال ها برای ایجاد, حفظ و تداوم آن زحمت کشیده ایم, باشیم, نباید به این راحتی اجازه بدهیم که هندبال از نگاه عموم "بی اخلاق" باشد, اتفاقی که طی یک سال گذشته متاسفانه توسط یک مسئول هندبال رقم خورده و خصوصا در بانوان, لغات "جنجالی" , "کتک کاری" , "زد و خورد" و... به لیست واژگانی که در کنار اسم "هندبال" خصوصا بانوان در رسانه ی ملی آمده تصویری نامطلوب را در اذهان عمومی ایجاد کرده است و این رشته ی شیرین ورزشی را روز به روز بیشتر رو به انزوا می برد.

ضمن اینکه مسئولین رده ی بالای هندبال جا دارد نسبت به اعلام اخبار از طریق سایت ها, روزنامه ها, صدا و سیما و همچنین صدای جمهوری اسلامی ایران که مخاطب عام دارد کمی محتاط تر باشند و با درایت بیشتری عمل کنند.

 

 

باتشکر

 

 

.: Weblog Themes By Pichak :.

Links
Blog Custom

مترجم سایت

http://stu-arta.ir/image/11.gif